Microsoft'tan Apple'a gönderme: Rekabeti baltalıyor!

0

Microsoft'tan Apple'a gönderme: Rekabeti baltalıyor!

Apple ile Microsoft arasındaki rekabet farklı bir noktaya geldi. Microsoft Başkanı Brad Smith, Apple’ın rekabet etmek adına kendi uygulama marketinde koyduğu kuralların haksız rekabete sebep olduğunu ve bunun rekabeti baltaladığını söyledi.

Apple ile Microsoft arasındaki rekabet sözlü atışmaya dönüştü

1990’lı yıllarda rekabette tekelciliğe sebep olduğu iddiası ile mahkeme salonuna defalarca davet edilen Microsoft, Apple’ın rekabet konusunda kendisinden daha acımasız olduğunu düşünüyor. Bazı ABD’li milletvekilleri ile konuşan Smith, bu konuyu yargıya taşımak istiyor.

61 yaşında olan Smith, görüştüğü ABD’li milletvekillerini Microsoft’un bu konuda 30 yıl önce neler yaşadığını tartışmak üzere bir toplantıya davet etti. Ayrıca Smith’in milletvekilleri ile yaptığı görüşmelerde Apple ile Microsoft arasındaki sorunları da anlattığı belirtildi.

Microsoft’un bir numaralı ismi olan Smith, 20 yıl önce rekabeti baltaladığı nedeni ile suçlanan Microsoft’un bile şimdiki Apple Store’dan daha iyi olduğunu düşünüyor. Kendisine göre Apple’ın uygulama marketi bir an önce incelenmeli.

Apple’a tekelciliği desteklediği gerekçesi ile bir soruşturma açılmasını isteyen Microsoft, 1 aydır bu konu üzerinde çalışıyor. Bunun dışında Apple’ın yanı sıra Amazon, Facebook ve Google üçlüsü de bu konu için ifade verecek.

Son olarak Avrupa Birliği ile Apple arasında da Apple Pay ve Apple App Store için bir sürtüşme yaşanıyor. Bu bağlamda AB’nin Apple’a bu iki uygulama yüzünden soruşturma açtığını belirtelim.

Kaynak: shiftdelete.netTags

Yorum Gönder

0 Yorumlar
Yorum Gönder (0)

#buttons=(Accept !) #days=(20)

Our website uses cookies to enhance your experience. Learn More
Accept !
To Top