Hakkımızda


Herkese merhaba, hayatameydanoku.com blog sitesi “İz Bırakanlar” adıyla 2014 yılında kişisel bir günlük olarak faaliyete başladı. Bloğun bizim gibi düşünen ve hayata değer katmaya çalışan kitleler tarafından okunmaya başladığını farkettiğimizde bu konuda ciddi bir şeyler yapmamız gerektiğine karar verdik.

Blog yazmaya başladığımızda daha çok deneme tarzı yazılar yazardık. Ancak 2019'da Girişimcilik ve Kişisel Gelişim konuları üzerine yazılar yazarak daha geniş bir kitleye ulaşmaya çalışmak için kendimize meydan okumaya karar verdik. Blog sitesinin ismine de bu doğrultuda karar verildi.

Temmuz 2019'da, hayatameydanoku.com adıyla ilk profesyonel blog sitesini kurduk. İlk günlerde bu işin kolay olacağını düşünmüştük ancak işin hiç de sanıldığı gibi kolay olmayacağını günler geçtikçe anladık. 

Hayatameydanoku.com'a başladıktan sonra bu işte kendimizi yeni birisi gibi hissettik, yeni alan farklı bir oyundu. Deneme yazıları ile  bu niş alanındaki kitlelere ulaşmak oldukça kolaydı. Bu kitlenin ne tür yazıları okumaktan hoşlandığını biliyorduk, bu yüzden blog trafiği her zaman hatırı sayılır şekilde okuma alıyordu. Yazılarımızın Google’ın ilk sayfasında yer alması, hemen hemen her yayın için kolayca başarabileceğimiz bir şeydi.

Ne yazık ki, hayatameydanoku.com tamamen farklıydı. Eskiden yazdığımız konular yeni izleyicilerimize hitap etmedi. Bir şekilde daha önce uyguladığımız SEO tekniklerinin yeni sitemizde çalışmadığını farkettik. Organik trafik almak çok zordu ancak imkansız değildi, bunu başarabileceğimize inancımız tamdı.

Yeni bir siteye başladığımız için pişmanlık duyduk mu?

Asla. Bir saniye bile değil. hayatameydanoku.com'u başlatmak bizim için yeni bir yaşam tecrübesiydi. Dünyayı evimizin rahatlığında dolaşmak gibi. Blog dünyası hakkında pek çok yeni şey öğrenme şansımız oldu. Hayallerini yaşayan birçok başarılı blogçuya rastladık ve aynı zamanda diğerlerini de oldukları kadar başarılı olmaları için ilham vermeye ve motive etmeye devam ediyoruz.

Blogçuluk yolculuğumuz devam ediyor. Düzgün yelken almayabilir, ancak rollercoaster yolculuğunun tadını çıkarmaya devam edeceğiz. Son zamanlarda ikinci bloğumuza başladık, bu blogta ise İstanbul’a dair yaşadığımız tecrübeleri gooistanbul.com’da aktarmaya devam ediyoruz. Herkesin yaratması için yaratıldığına inanıyoruz. Başkalarına yaratıcılıklarını kullanma ve hayal ettikleri bir yaşam oluşturma konusunda ilham vermek istiyoruz.

Tutku ve küçük bir çaba eklediğinizde rüyalar gerçek olur. Blog yazma yolculuğunuzun hayallerinizi yaşamanız için size ilham verebileceğini düşünüyorsanız, yayınlarımızdan ve tüm sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip edin. Birlikte kendimize ve dünyaya hiçbir şeyin imkansız olmadığını ispatlayalım.

Unutmayın;”İmkansız olan sadece zamandır”.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme